Link do fanpage "Tradycyjna Polska Wieś" Proszowickiej Fundacji im. Franciszka Śmiecha
Link do kanału na youtube Prezesa Gospodarza "Tradycyjnej Polskiej Wsi" Fundacji im. Franciszka Śmiecha, Stanisław Śmiecha

Kontakt z nami

Statut fundacji

Aktualności

Stanisław i Katarzyna Śmiechowie

A.D 2020

Informacje finansowe wraz ze sprawozdaniami

Chcę pomóc

 

"TRADYCYJNA

POLSKA WIEŚ"

Fundacja im. Franciszka Śmiecha

 

 

KRS: 0000889765

 

NIP: 5681627581

 

REGON: 388448820

 

Numer Konta: 58 1020 3453 0000 8502 0324 6170

Wiejska chata w Piotrowicach na terenie gminy Koszyce

„ Dom jest tam, gdzie czujesz się jak w domu”

Truman Capote, Śniadanie u Tiffany'ego

 

 

Jak wiecie, nieustannie dążymy ku temu, by zamieszkać z dala od miasta. Mieliśmy ogromne nadzieje i oczekiwania, jednak życie czasem potrafi pokrzyżować plany. Z wielu przyczyn od nas niezależnych nie udało nam się zrealizować naszych zamiarów, a decyzję o zamieszkaniu na wsi i samorealizacji trzeba było odłożyć.

Postanowiliśmy wystawić naszą nieruchomość na sprzedaż.

Żeby była jasność – nie rezygnujemy z naszych dążeń. Mieszkanie i życie na wsi oraz swego rodzaju samowystarczalność nadal są naszym marzeniem. Zmieniają się jedynie okoliczności. Wciąż będziemy poszukiwać naszego miejsca na Ziemi i wiem, że w końcu je znajdziemy.

Niedawno otrzymaliśmy telefon, że pojawił się kupiec, zainteresowany naszą działką. Jesteśmy podekscytowani, ale też pełni obaw. Od dłuższego czasu ogłoszenie wisiało na stronie biura, a my powoli zaczynaliśmy myśleć, że prędko nie uda się sprzedać tych „naszych Piotrowic”. Informacji przyszła znienacka i, po początkowym szoku, zaczynamy oswajać się z tą myślą. Dodatkowo pod koniec kwietnia odbędzie się rozprawa o odszkodowanie za wypadek. Jeśli wszystko pójdzie gładko, a mamy szczerą nadzieję, że tak będzie, będziemy mogli zacząć wszystko od nowa – już na spokojnie, już bez pośpiechu i z większym kapitałem początkowym, a co za tym idzie będzie można pomyśleć o kupnie czegoś w nieco lepszym stanie, tak by można tam zamieszkać od razu. Znowu mamy milion pomysłów na minutę, które staramy się filtrować na bieżąco. Przeglądamy oferty, planujemy, jednocześnie starając się odrzucić od siebie tę myśl, że kupiec się rozmyśli.

Dużym utrudnieniem dla nas jest również kredyt, który wzięliśmy, żeby móc kupić siedlisko. Zostały nam jeszcze niecałe trzy lata spłacania wysokich rat, z racji tego, że był to kredyt gotówkowy, ale nie poddajemy się, działamy i jesteśmy optymistycznie nastawieni ;)

Teraz czekamy na kolejne kroki biura względem sprzedaży. Będziemy informować Was na bieżąco. Trzymajcie kciuki, pozdrawiamy.

 

Zmiana planów

23 marca 2021