Link do fanpage "Tradycyjna Polska Wieś" Proszowickiej Fundacji im. Franciszka Śmiecha
Link do kanału na youtube Prezesa Gospodarza "Tradycyjnej Polskiej Wsi" Fundacji im. Franciszka Śmiecha, Stanisław Śmiecha

Kontakt z nami

Statut fundacji

Aktualności

Stanisław i Katarzyna Śmiechowie

A.D 2020

Informacje finansowe wraz ze sprawozdaniami

Chcę pomóc

 

"TRADYCYJNA

POLSKA WIEŚ"

Fundacja im. Franciszka Śmiecha

 

 

KRS: 0000889765

 

NIP: 5681627581

 

REGON: 388448820

 

Numer Konta: 58 1020 3453 0000 8502 0324 6170

Krakowiacy w Balicach. Wśród osób na zdjęciu patron naszej Fundacji- Franciszek Jan Śmiech
Na kanwie ostatnich wydarzeń i złośliwości pojawiających się pod naszym adresem w mediach społecznościowych chciałbym złożyć oficjalne oświadczenie:
 
"Tradycyjna Polska Wieś" Proszowicka Fundacja im. Franciszka Śmiecha nie jest organizacją ksenofobiczną, antysemicką, rasistowską.
Nasza działalność nie polega na prowadzeniu skrajnie prawicowej czy tym bardziej lewicowej agitacji.
Nie jesteśmy wrodzy ŻADNEMU związkowi religijnemu.
 
„Tradycyjna Polska Wieś” nie jest wsią zacofaną, nie jest wsią hermetyczną/zamkniętą na nowinki, technologie, czy nauki ze świata.
Jest wsią stojącą na twardym fundamencie niekończącego się łańcucha pokoleń, która to potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością i czerpać z niej li jedynie dobre wzorce i dobre rozwiązania.
„Tradycyjna Polska Wieś” nie przyjmuje bezrefleksyjnie i bezkrytycznie każdej mody płynącej do nas zza granicy, którą na naszym gruncie próbują zaszczepić nam różnego typu media oraz krasomówczy, a przede wszystkim stronniczy celebryci i dziennikarze, poprzez różnego typu manipulacje, przemilczenia oraz cichą agitacje sączącą się z ekranów telewizorów i nagłówków gazet "wybiórczych".
 
Nasza fundacja jest organizacją apolityczną, a jej cele są jasno i wyraźnie określone w statucie.
 
Co zaś się tyczy tatuaży osób z zarządu jest to ich prywatna sprawa, a rozpowszechnianie poglądu jakoby zrobili je sobie w więzieniu są li jedynie kalumniami bezpodstawnie kierowanymi pod ich adresem.
Nawiasem mówiąc to właśnie schematyczne myślenie, iż tatuaże=kryminał jest myśleniem zacofanym.
 
Prezes Stanisław Śmiech
 
Ps. I nie- nie mamy parcia na szkło. Każda fundacja pragnie posiadać jak największą liczbę odbiorców, ponieważ właśnie dla nich i dzięki nim ona funkcjonuje.

 

Oświadczenie

26 maja 2021