Link do fanpage "Tradycyjna Polska Wieś" Proszowickiej Fundacji im. Franciszka Śmiecha
Link do kanału na youtube Prezesa Gospodarza "Tradycyjnej Polskiej Wsi" Fundacji im. Franciszka Śmiecha, Stanisław Śmiecha

Kontakt z nami

Statut fundacji

Aktualności

Stanisław i Katarzyna Śmiechowie

A.D 2020

Informacje finansowe wraz ze sprawozdaniami

Chcę pomóc

 

"TRADYCYJNA

POLSKA WIEŚ"

Fundacja im. Franciszka Śmiecha

 

 

KRS: 0000889765

 

NIP: 5681627581

 

REGON: 388448820

 

Numer Konta: 58 1020 3453 0000 8502 0324 6170

Stanisław i Katarzyna Śmiechowie

"Jeśli z przekonaniem i uporem

dąży się ku swoim marzeniom,

osiągnie się zwycięstwo, które

w zwykłym dniu nie jest osiągalne"

Nancy H. Kleinbaum,

Stowarzyszenie umarłych poetów

 

Marzenia są ważnym elementem naszego życia. To dzięki nim mamy cel, który staramy się zrealizować. Wiele wielkich rzeczy powstaje dzięki nim. Każdy o czymś marzy - by stać się pisarzem, słynnym malarzem, sportowcem, by podróżować lub znaleźć swoje miejsce na Ziemi. Sekret sukcesu tkwi w tym, by nie poddawać się w dążeniach do realizacji.

 

My też mamy marzenie i właśnie o tym będzie ten cały blog, ale najpierw się przedstawię: 

Mam na imię Kasia, mój mąż - Stanisław. Jesteśmy młodym stażem małżeństwem i tak, jak większość małżeństw, mamy wspólne plany. Chociaż bardzo się różnimy pod względem charakterów, niektórych zainteresowań i upodobań, to jednak jest grono rzeczy, które nas łączą. Jedną z nich jest marzenie o zamieszkaniu na wsi, z daleka od zgiełku miasta. Gdy zamykam oczy, widzę stary, drewniany dom, pachnący chlebem, z wiecznie otwartymi dla gości drzwiami, sad, obfitujący w owoce, ziołowy ogródek, z którego będzie można zbierać wszelkiego rodzaju zioła i stadko zwierząt, które odwdzięczają się za opiekę swoimi darami.

 

Realizację marzeń rozpoczęliśmy ponad rok temu, jednak seria wyjątkowo niefortunnych zdarzeń sprawiła, że nic z tego nie wyszło. Przez chwilę, która wówczas wydawała mi się wiecznością, czuliśmy się pokonani. Teraz ponawiamy wysiłki, by nasze marzenia się spełniły i głęboko wierzę, że prędzej, czy później uda nam się znaleźć nasz własny, zaciszny zakątek na Ziemi, że wszystko się ułoży i w końcu będziemy mogli skupić się na tym, co kochamy. Bo w życiu ważne jest, by odnaleźć sens i radość z tego, co robimy. Więc na razie zbieramy fundusze, szukamy idealnego miejsca, gdzie stworzymy dom i wprawiamy się w magii, którą obdarza nas natura (mam tu na myśli przetwory, kiszonki, zielarstwo itd. 😉 ).

 

Ten blog, to taki nasz dziennik, w którym będziemy się dzielić naszymi myślami, zmaganiami, przepisami i patentami na różne tematy.

 

Zapraszam do lektury, pozdrawiam 🙂 Kasia

 

A wszystko zaczyna się od marzenia...

19 lipca 2020